неділя, 8 грудня 2024 р.

                                            Згуртовуємось задля перемоги!

Жодне добро не є понад наші сили. Бл. Любомир Гузар   

         З перших днів війни бібліотекар Розумівської філії КЗ «Центральна бібліотека» Олександрівської селищної ради разом з іншими працівниками культури та молоддю села, яка допомагає та долучається до волонтерської діяльності, а саме плетіння маскувальних сіток, виготовлення оберегів та окопних свічок, брали участь у благодійній акції «Смілива гривня» та інших заходах на підтримку Збройних Сил України. В IT-кафе «Поклик волонтера» запрошувалися добровольці, що мають ІТ- навики для допомоги громадянам вирішувати прості проблеми, пов’язані з ІТ - навчали впевнено користуватись гаджетами, опановували загальнодоступні веб-сайти, разом підвищували рівень цифрової і інформаційної грамотності.  Під час акції «Послання захисникам» ми всі разом створювали малюнки і писали листи воїнам ЗСУ. Цікавою і пізнавальною видалася слайд-презентацію «Плануємо майбутнє» та патріотичні діалоги «Україно, ми – дочки твої й сини». У приміщенні  бібліотеки на майстер-класі «Ангел-охоронець» виготовляли обереги, долучалися до флешмобу «Ми – сучасне покоління».  Презентована книжкова виставка «На захисті незалежності України» на якій представлено Закон України «Про волонтерську діяльність» від 2011 року. Виставка об’єднала в собі книги, в яких описана історія нашої країни, книги про символи державної величі, а також захоплюючі розповіді, присвячені людям, які вплинули на розвиток боротьби за Незалежність. Інформаційні буклети «Я – волонтер», «Волонтерство і патріотизм – веління часу» та «Чи можу я стати волонтером?» розповідають про основну інформацію, щодо законодавства та волонтерську діяльність. Буклет складається з двох частин: перша – для волонтерів, друга – інформація про організації та установи, що залучають                        волонтерів. Дякуємо всім, хто долучився до доброї справи - це ваш маленький внесок до великої перемоги України!      

                         Майстер-клас «Арт-листівка до Дня Збройних Сил України»

          Наші юні читачі, як і всі українські діти, мріють про мир на рідній землі.     Власноруч, з чудовим настроєм та позитивними емоціями, діти виготовляли листівки для наших захисників. Щирі побажання та слова вдячності вони написали на малюнках, які волонтери передали нашим захисникам. Також для запрошених була проведено вікторина, цікаві розваги та флешмоб «Веселкова Україна».








 

 

середа, 4 грудня 2024 р.

                              З книгою жити – з добром дружити!

          З нагоди Національного тижня дитячого читання під гаслом «Світло історій» Любов Журба, бібліотекарка Розумівської філії КЗ «Центральна бібліотека» та Анна Горобець, завідувачка філії «Музей історії села Розумівка» КУ «Олександрівський краєзнавчий музей» завітали до наймолодших користувачів Розумівського закладу дошкільної освіти «Сонечко» на казковий серпантин «Сузір'я вічного й святого - дитяча книга на землі». Під час заходу діти з цікавістю слухали розповідь про призначення бібліотеки та музею. Ознайомилися з сучасною дитячою літературою на книжковій виставці «У казки на гостинах» та приймали активну участь в вікторині-грі «Добра казкарка й оповідачка». Найцікавішою нам було у майстерні ілюстрації «Дитячий світ», де виготовляли різні аплікації з казкових героїв. Також юні читачі прослухали українські народні казки до яких були  презентовані тематичні вишиті рушники жителів села Розумівки. Цікаво та весело пройшов час, адже читали улюблені казки, жваво спілкувалися, відгадували загадки, переглядали книги, та стали юними користувачами бібліотеки. 

        








пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

   









                                                       І пам'яті свіча не згасне…

         Щороку в Україні відзначається День пам’яті жертв голодомору. Нині цей день припадає на 23 листопада. Це нагода згадати історію, вшанувати тих, чиє життя було зруйноване або знищене у ті страшні часи сталінського режиму. Українці ніколи не були байдужі до цієї трагедії, про акт геноциду писали свої твори українські письменники, Голодомор став темою багатьох мистецьких творів. Про ті події вже написано багато наукових праць, книг, статей, знято фільмів. У сучасному світі про масові вбивства шляхом штучно створеного голоду вже не бояться говорити. А втім, як і раніше, вона залишає багато таємниць, і запитань інколи більше, ніж відповідей. Щоб розуміти, через що пройшли наші предки, відчути, яку складну історію переживала Україна 91рік тому, ми представили добірку художніх та публіцистичних книг, у яких розкривається тема Голодомору.  Голодомор - ця тема традиційно на слуху наприкінці листопада, коли українці вшановують пам'ять про жертв однієї із найбільших трагедій у своїй історії.  

           У той час навіть на Заході не завжди визнавали факт Голодомору, а тим паче голод як спосіб терору і винищення українського населення. Окрім представлених книг існує ще багато видань та творів, присвячених темі Голодомору. Одним із найважливіших результатів із дослідження Голодомору та вшанування пам'яті жертв є «Національна книга пам'яті», видана у 2008 році на замовлення Українського інституту національної пам'яті. Художні твори, наукові та історичні дослідження дають змогу кожному дізнатися правду про страшні часи голоду та зробити свої висновки.

Книжки про Голодомор, які варто прочитати.

Список документів, представлених на книжковій виставці «Намір»

 

«Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні»

«Книга Скорботи України. Кіровоградська область». Том 1.

«Великий голод в Україні 1932-1933 років»

«Голодомор 1932–1933 років — Геноцид українського народу»

«Голодомор 1932-1933. Олександрівський вимір», Білошапка В. В., Петренко І. Д.

«Жнива скорботи: радянська колективізація і голодомор»

«Марія», Улас Самчук

«Біла молитва братика», Антоніна Листопад

«Геноциди Сталіна», Норман М. Наймарк

«Голоси із 33-го: Голодомор на Кіровоградщині»

«Голод 1946 – 1947 рр», Воронов І.О., Пилявець, Ю.Г.

«Голодовка», Мукерджи Шухбхаш

«Геноцид українського народу 1932 – 1933»

«Сталінсько-гітлерівський геноцид українського народу». Факти і наслідки.

«Жнива скорботи», Конквест Роберт

 «1933: трагедія голоду», Кульчицький, С.В.

«Голодний мор 1932-1933 років на Кіровоградщині». Мовою архівних документів.

                                   «Марія» Улас Самчук

       «Матерям, що загинули голодною смертю на Україні в роках 1932-1933», - посвята, якою Улас Самчук почав свій роман - перший художній твій про події Голодомору. Він був заборонений у часи радянської влади, адже розкривав жорстку правду про штучний голод, створений для знищення української нації. Власний досвід та свідчення очевидців трагедії лягли в основу твору письменника. Головна героїня – сімдесятирічна Марія, разом із рештою українців зазнає страшного голоду. Сильна характером жінка пережила у своєму житті багато горя. У образі Марії уособлена сама Україна. Твір відображає реальний стан речей у 30-х роках, дає розуміння, наскільки важко було жити селянам, змушує задуматись про істинні цінності.

           «Жнива скорботи»,  Роберт Конквест.  Книга вперше побачила світ у 1986 році. Це одна з найґрунтовніших праць, яка була написана в часи, коли не тільки в колишньому Радянському Союзі, а й у багатьох країнах Заходу не визнавали навіть сам факт Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Дослідження всебічно розкриває правду про геноцид проти українського народу, насамперед його штучність та спланованість радянським тоталітарним режимом. Колективізація і голодомор 1929–1933 років — ця чи не найжахливіша соціальна катастрофа нашого століття призвела до більших жертв, ніж перша світова війна. То й була справжня війна радянського режиму проти власного народу, відлуння якої чутно й дотепер. Події, висвітлюванні в цій книзі, в узагальненому вигляді можна представити так. У 1929–1932 рр. комуністична партія під керівництвом Сталіна з причин, які розкриватимуться далі, завдала подвійного удару радянському селянству, — йдеться про розкуркулювання й колективізацію. Розкуркулювання означало, по суті, фізичне знищення або депортацію на Північ мільйонів селян разом з їхніми родинами. Офіційно розкуркуленню піддягали найзаможніші селяни, на ділі ж його жертвами стали найвпливовіші й найнепокірніші, — ті, хто не погоджувався з політикою партії. Що ж до колективізації, то її мета полягала в цілковитій ліквідації приватного землеволодіння й концентрації решти селянства в контрольованих більшовиками "колективних" господарствах. Реалізація цих планів спричинялася до мільйонних жертв, головним чином серед депортованих, але також і серед тих, хто залишався на своїй батьківщині (наприклад, у Казахстані). Після цього, в 1932–1933 рр., сталося те, що можна охарактеризувати як терор голодом (або, як ще кажуть, — голодомор) проти колективізованих селян України.

















четвер, 31 жовтня 2024 р.

                                      Цікаві канікули – це канікули з книгою!

Канікули… Як швидко промайнули цікаві літні дні, спілкування з друзями, ровесниками, корисні подорожі гуртом до бібліотеки… Канікули закінчилися, але дружба з книгою – ніколи!

           Цікавим, насиченим на книжкові знайомства видався тиждень осінніх канікул для читачів в бібліотеці. Відпочинок з друзями – це спільне читання цікавих книг, перегляди цікавих мультиків, малювання малюнків для ЗСУ, гра в шашки, а також можливість під’єднати свій телефон до мережі wi-fi  і використовувати для корисних та цікавих переглядів в Інтернеті.

        Для своїх читачів ми підготували різноманітні заходи. Організована тематична полиця «Чарівна осінь», юні відвідувачі мали змогу переглянути барвисті та цікаві новинки дитячої літератури. Потім, діти взяли участь в бесіді-диспуті «Правила безпеки життєдіяльності під час літніх канікул». Бібліотекар в цікавій формі  розповіла учням про безпеку на воді, на дорозі, в побуті та на природі, а діти жваво відповідали на запитання. Потім розпочалася ігрова програма. Для дітей була проведена вікторина «Щедрий урожай». Під час вікторини «Щедрий урожай», підготовленої та проведеної бібліотекарем, діти мали можливість проявити кмітливість і ерудицію, поповнити свої знання. Також школярі прослухали бесіду «Навчайся бути читачем» та приймали участь у  казковому  конкурсі  «Хто казки читає, той відгадає». Захід пройшов цікаво і продуктивно, бо кожна дитина, що завітала до бібліотеки, отримала корисну інформацію і мала можливість обрати для читання книги за власним смаком та уподобанням. На канікулах сумувати ніколи – приходь до бібліотеки за втіхою!









вівторок, 29 жовтня 2024 р.

                                        Краса і сила українського слова!

        З  нагоди Дня української писемності та мови в Розумівську бібліотеку на поетичну годину «Лийся світом, українська мова, розквітай в поемах і віршах» завітали шанувальники віршованого слова. Читачі декламували вірші про мову, розгадували кросворди та ребуси. Усі охочі мали можливість пройти тест на знання української мови на мовознавчі вікторині «Відгадай словечко», мовознавчій грі «Лабіринти мови», конкурсі скоромовок «Хто може повторити». Для запрошених та відвідувачів презентована книжкова виставка «З рідним словом міцніє держава». День української писемності та мови - свято, яке останнім часом відзначається в Україні 27 жовтня, не випадково приурочене до дня вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Отже про них особливе слово на платформі «ІсторіЯ мови» в історичній часовні бібліотеки «Підкова» на алеї подвижників української мови «Краса і сила українського слова: від праотців до дня сьогоднішнього».

понеділок, 30 вересня 2024 р.

1 жовтня День захисників і захисниць України 2024 День козацтва Відеоогл...

За нашу рідну Україну,

Що зберегли за всі віки -

Низький уклін і тричі «СЛАВА!»

Українські захисники!!!      

                                                    Автор Василь Стасюк 

         1 жовтня - визначна дата для всіх українців, бо  ми в цей день святкуємо одразу декілька свят.  День Захисників і Захисниць, День Українського козацтва та християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вважали Покрову своєю покровителькою, яка оберігає й оборонців сьогодення. В кожному з цих свят криється сильний, незламний дух української нації. Боротьба за незалежність у нас в крові, адже скільки поколінь не скорилися ворогу, ані в добу Козаччини, ані в часи Української революції. І сьогодні ми вистоїмо і ПЕРЕМОЖЕМО !!!

Слава Україні! Героям Слава!




                        Виставка «Праця людини – окраса і слава, праця людини – безсмертя її»

У приміщенні Розумівського сільського будинку культури КЗ «Центр культури та дозвілля» в рамках Дня села відбулася виставка, названа словами видатного українського поета Василя Симоненка «Праця людини – окраса і слава, праця людини – безсмертя її».
Виставка організована Анною Горобець, завідувачкою філії «Музей історії села Розумівка» КУ «Олександрівський краєзнавчий музей» та Любов’ю Журбою, бібліотекаркою Розумівської філії КЗ «Центральна бібліотека», які тривалий час займаються етнографічними дослідженнями в Розумівці. Виставка розпочала свою роботу з невеликої презентації, як захід, приурочений до Дня села. До експозиції виставки ввійшли предмети старовини, зібрані за останній рік завідувачкою філії «Музей історії села Розумівка» КУ «Олександрійський краєзнавчий музей» Анною Горобець з метою відновлення історичної пам`яті українців, популяризації національної культури. Ці предмети у найближчому майбутньому опиняться в етнографічному залі музею.
На виставці були представлені платки, вишиті рушники ХІХ та ХХ століть, розумівський традиційний одяг, предмети побуту, вишиті картини, посуд. На виставці були облаштовані селфі-зони. Стародавній одяг, зокрема свита, передані музею Ніною Можаєвою. Тимчасово експонувалися роботи сільських майстринь Ольги Кривенко вишиті хрестиком «Чудо дача», «Тиха осінь», «Два веселих Гусі», Любов Зубкової вишиті бісером «Гай», «Млин», «Осінь», «Соняхи», «Святий вечір», Інни Задорожної вишиті бісером картини «Син», «Кохання». Серед сільських майстринь особливу увагу відвідувачів привернули роботи вишиті хрестиком юного майстра Станіслава Лисенка «Слава Україні!», «Квіти сонця», «Бичок», «Гавчик» і «Кмітливий котик». Також особливу увагу та зацікавленість справили на гостей та жителів декор біля картин з овочів, фруктів та квітів вирощених власноруч сім’єю Вовченків. Також були презентовані етнографічні та краєзнавчі книги. На глядачів виставки велике враження справили книга громадської організації «Баба Єлька» «Смачна Кропивниччина», твори Василя Білошапки, видання Миколи Коломійця «Заховалась під крилом діброви…», Олександра Терещенка «Чумацькі пісні перед степового Правобережжя», Василя Мошуренка «Шедеври». Гостями й учасниками заходу стали жителі села Розумівка та Миколаївка, КЗ «Центр культури та дозвілля» з селища Олександрівка, Розумівський заклад дошкільної освіти «Сонечко».














понеділок, 23 вересня 2024 р.

                                                     Ми хочемо у мирі жити!

         21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру. Для нашої держави Україна – це свято набуло особливого змісту. Після 24 лютого 2022 року світ українців назавжди змінився. Ми відчули на собі те, про що багато хто раніше не замислювався.  Тепер ми знаємо точно, що найбільше у світі щастя – це мир, мир у сім’ях, у серцях, у нашій рідній Україні! Велике щастя коли люди живуть дружно та спокійно, працюють, навчаються, коли не лунає «повітряна тривога», а земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.  З нагоди Міжнародного дня Миру у Розумівській бібліотеці оформлена виставка «Хай буде мир віднині і повік». На уроці мужності «Нам потрібне мирне небо» ми розповідали про наших земляків, воїнів ЗСУ, які служить та охороняють кордони України, життєвий та бойовий шлях українських героїв. Переглянули документальний фільм «Не дамо піти у забуття». Запросили запрошених  на  арт-акцію «Ми за мир!» та майстер-клас «Голуб миру від краю до краю чорні хмари крилом розганяє» де всі разом виготовляли із паперу голубів.  Адже голуб – символ добра, миру, надії у перемогу та символ пам’яті дітей, які загинули внаслідок війни.  Бажаємо всім миру, світлих надій, упевненості у завтрашньому дні та довгих мирних років життя. Українці – сильна й непереможна нація, тепер про це знає увесь світ. Ми не маємо права здаватися, бо правда на нашому боці!







неділя, 22 вересня 2024 р.

                                          Казковий світ Василя Сухомлинського

     З нагоди відзначення 106-ої  від дня народження В. О. Сухомлинського та з метою увічнення пам'яті видатного українського педагога-гуманіста у бібліотеці відбувся бібліотечний урок доброти «Мудра людина із щирим серцем» для найменших читайликів. Бібліотекар ознайомила  з життєвим та творчим шляхом видатного вчителя та письменника, закликала звернути увагу на виставку книжок В.Сухомлинського «Насамперед – учитель». Адже, кожна  казка, кожне оповідання – розповідають читачам про неповторну красу природи, чуйність у взаєминах між людьми, магічну силу доброти, пробуджують  бажання захистити слабшого, допомогти старшим. Бібліотекар розповіла присутнім, що Василь Сухомлинський дуже любив дітей. Навчав їх, а ще писав для них багато-багато оповідань, казок: про ласкаве сонечко і м’яку зелену травичку, про працелюбних мурашок і веселого метелика, про зайчика-хвалька та голосистого півника, про ласкаві мамині руки і добру бабусю. Він писав про доброту, бо сам був доброю людиною і дуже хотів, щоби діти виросли добрими і чуйними, працьовитими, щоб любили тата і маму, рідну домівку, нашу Батьківщину з широкими луками, зеленими садами, безмежними ланами.




вівторок, 17 вересня 2024 р.

                  Інформаційний вісник «Правова абетка усиновлення»

Усиновлення дитини громадянами України, зміна її прізвища, ім'я та по батькові

       У разі коли усиновлена дитина тимчасово переміщена (евакуйована) за межі України під час введення на території України надзвичайного або воєнного стану, усиновлювачі зобов’язані забрати дитину в присутності посадової особи консульської установи України після пред’явлення документів, перелік яких визначений пунктом 82-2 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 року № 905 (із змінами від 24 травня 2022 року). За фактом передання усиновленої дитини усиновлювачам посадовою особою консульської установи України у присутності усиновлювачів складається акт про передання усиновленої дитини, в якому зазначається факт прийняття дитини усиновлювачами, особа, яка здійснювала догляд за дитиною до її передання усиновлювачам, посадова особа консульської установи України, в присутності якої здійснювалося передання дитини, особа усиновлювачів, їх підписи, реквізити рішення суду про усиновлення дитини, дата та місце передання дитини усиновлювачам.

                           Хто підлягає усиновленню?

      Облік дітей, які можуть бути усиновлені, здійснюється службами у справах дітей районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад за місцем походження дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, уповноваженим органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань дітей, службами у справах дітей обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та Нацсоцслужбою.

                                 Хто може усиновити дитину?

        Відповідно до статті 207 Сімейного Кодексу України усиновленням є прийняття у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадків, коли усиновлення здійснюється громадянином України дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України, або якщо усиновлювач не є громадянином України чи усиновлення дитини, яка є громадянином України здійснюється іноземцем.

          Порядок взяття на облік кандидатів в усиновлювачі

      Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання дитини. Заяву повинно бути написано в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчено ним.

                      До заяви додаються такі документи:

копія паспорта; довідка про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органом Державної Фіскальної Служби. У разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід; копія свідоцтва про шлюб (якщо заявники перебувають у шлюбі); висновок про стан здоров'я кожного заявника; засвідчена нотаріально письмова згода 2-го з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством; довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органом внутрішніх справ за місцем проживання заявника; копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

       В умовах воєнного стану, усиновлення дітей, які перебувають на території України, можливе лише в тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України. Діти, які залишились сиротами внаслідок воєнного конфлікту та ще не перебувають на обліку з усиновлення, не можуть бути усиновленими.

                 Порядок звернення до суду про усиновлення дитини.

       Відповідно до ст. 310 ЦПК України, заява про усиновлення дитини або повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування, подається до суду за місцем їх проживання. Після отримання висновку заявники звертаються до місцевого суду із позовною заявою про усиновлення із доданими до неї документами:

копії паспорту; копії свідоцтва про одруження; копії свідоцтва про народження дитини; характеристика на заявника з місця роботи; довідка про доходи; характеристика на дитину з навчального закладу; висновок служби у справах дітей про можливість бути усиновлювачем; довідка про відсутність судимостей; довідка про стан здоров'я; довідка про реєстрацію за місцем проживання; квитанція про сплату судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на 01.01.2024 рік це складає 605 грн 60 коп.; копії заяв.

           Заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім’я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім’я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, місце проживання дитини, відомості про стан здоров’я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір’ю або батьком дитини. Суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров'я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров'я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.

                                                              Будьмо толерантними!

Мета: вчити «творити» добро через добрі справи, оволодівати мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги; розвивати уявлення про такі поняття моралі, як доброта, чуйність, уважність, доброзичливість, співчуття; виховувати толерантне ставлення до людей-інвалідів, доброзичливе відношення, вміння співчувати людині, бажання прийти на допомогу та робити (хоч ненадовго) їх щасливими.

Б

понеділок, 9 вересня 2024 р.

                   І завжди будеш ти світить над цілим Всесвітом, Тарасе!

   Чимало наших співвітчизників прославили імʼя України своєю творчою працею як у рідній землі, так і по всьому світу. Та є серед українців постать, велич якої не може поміститися у рамки національного буття – постать світового, планетарного масштабу, яка є скарбом усієї людської цивілізації. Його називають пророком, ім’я якому – Тарас…

    В рамках конкурсу «Бібліотекар: майстерність без меж – 2024» Розумівська філія КЗ «Центральна бібліотека» представляє літературно-поетичний вернісаж «Слово Тараса об’єднує Україну». Поезію Тараса Шевченка читають і, зовсім юні і поважні, сивочолі. Поетичний вернісаж об’єднав різні покоління. Вірш Т.Г.Шевченка «Не завидуй багатому...» декламує Джоган М.М.




 

неділя, 1 вересня 2024 р.

                         День пам'яті захисників України – згадаймо кожного,

хто загинув за її Незалежність, суверенітет і територіальну

цілісність України.

     29 серпня до дня пам'яті Захисників України, працівники культури, працівники Розумівського старостату вшанувували пам’ять воїнів, які загинули в боротьбі за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність України хвилиною мовчання та покладанням квітів на розумівському кладовищі. На тимчасовій алеї новітніх героїв в центрі села,  віддавали шану Джогану Дмитру Валерійовичу, Скрипніченку Василю Івановичу та Христенку Олександру Вікторовичу. Також було покладено квіти до могили отамана Чорного Ворона та його побратимів героїв-холодноярців  1917-1921 років та до пам’ятного знака видатного діяча доби  УНР Юрія Горліса Горського.