четвер, 27 червня 2024 р.

                                                  Книги Романа Коваля

     Пропонуємо до вашої уваги з бібліотечного фонду книги Романа Коваля «Отаман Зелений» (історичний нарис), «Коли кулі співали» (біографії отаманів Холодного Яру і Чорного лісу), «Михайло Гаврилко і стеком, і шаблею» (історичний нарис), «Операція «Заповіт»» (історичний нарис) та книга «Таємниця отамана Зеленого». Книги – ці справжні енциклопедії Визвольної боротьби за свободу і незалежність.

    Роман Миколайович Коваль - громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини XX століття.

      У книзі «Таємниця отамана Зеленого» йдеться про трипільського отамана Зеленого (Данила Терпила) та його юного помічника Василька Лемешка із села Халеп’я, який разом із друзями допомагав бити червоних окупантів. Рекомендовано Історичним клубом «Холодний Яр» для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах України.

     Книга «Коли кулі співали» є збіркою біографічних нарисів повстанських отаманів, що діяли у добу Визвольної війни 1917–1920-х років, а також документів і біографічних довідок про учасників боротьби за Українську державу. Книга відтворює прогалини в історичній пам'яті українського народу та оживляє його синів, які полягли в боротьбі за волю.

      У книжці «Михайло Гаврилко і стеком, і шаблею»  розповідається про Михайла Гаврилка скульптора, художника, поета, творця і чотаря українських січових стрільців, повстанського отамана. Його доля тісно пов’язана з долею українців Австро-Угорщини та Російської імперії, адже в історію він увійшов не лише як митець, а і як провісник Самостійної України та організатор війська (Українських січових стрільців та Сірої дивізії Армії УНР), що мало здобути національну свободу.

     У книжці «Операція «Заповіт»» розповідається про секретні чекістські операції «Заповіт», «Щирие», «Лес» у 1922-1923 роках, спрямовані проти українського підпілля Катеринославської, Київської, Кременчуцької, Миколаївської, Одеської, Полтавської та Херсонської губернії. Ознайомившись із чекістськими розборками, читач може збагнути стиль, логіку і почерк московських спецслужб, завданням яких була дискредитація і фізична ліквідація учасників Визвольного руху.







 


 Ця світла шибка батьківської хати...

Протерта небом, світлом осяйна,

Вона в житті продовжує сіяти

Зі строгих рамок теплого вікна.

Ця шибка і стрічала, й проводжала

У люди, у життя, у поле, в ліс...

Уривок з вірша «Хата» Михайла Пасічника
Картина на полотні будинку подружжя Григорія та Ульяни Поліщуків, який знаходиться в селі Розумівка. Художник відобразив у своїй роботі сільський пейзаж, подвір’я та хатинку, змалювавши з фотографії.


       

понеділок, 17 червня 2024 р.

 

14 червня 2024 року в рамках обласної дитячої  акції «Літо-2024.Незабаром перемога!» були проведені спортивні змагання з пляжного волейболу «Тільки разом». Змагання провели Горобець А.О.,завідувачка філії «Музей історії села Розумівка» КУ «Олександрійський краєзнавчий музей», Журба Л.Ф., бібліотекар Розумівської філії КЗ «Центральна бібліотека», Куценко С.В., директор Розумівського сільського будинок культури КЗ «Центер культури та дозвілля».

Завдання:

1. Навчити:  правилам поведінки з волейболу; правилам 1-ої допомоги в разі травмування; суддівству;

2. Розвивати:  організованість та увагу;

3. Повторити та вдосконалити:  проведення загальнофізичної підготовки.

4. Виховувати:  почуття колективізму, дисциплінованість, здібність швидко приймати рішення.

Місце проведення. Урочище Бондарське










Буктрейлер «Дивовижні пригоди в лісовій школі», автор Всеволод Нестайко

понеділок, 10 червня 2024 р.

                           ЛОВИСЬ РИБКО ВЕЛИКА І ЩЕ БІЛЬША

6 червня 2024 року в рамках обласної дитячої акції «Літо-2024.Незабаром перемога!» для розумівських діток відбулася розважально – пізнавальна програма «Ловись рибко велика і ще більша», яку провели Горобець А.О.,завідувачка філії «Музей історії села Розумівка» КУ «Олександрійський краєзнавчий музей»,Журба Л.Ф., бібліотекар Розумівської філії КЗ «Центральна бібліотека», Куценко С.В., директор Розумівського сільського будинок культури КЗ «Центер культури та дозвілля».
Мета: задовольнити потребу дітей у відпочинку, розвагах, пізнанні, у розвитку духовних і фізичних сил.
Діти дізналися багата цікавої пізнавальної інформації про риб, навчилися працювати в команді та взаємодіяти один з одним.
На завершення, всі учасники заходу, ловили рибку.



















четвер, 6 червня 2024 р.

 

-                                                                       Відібране дитинство. Янголята України.

              Розумівська філія взяла участь у акції «Голоси дітей», що присвячена пам’яті маленьких українців, котрі загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України. Захід розпочався з хвилини мовчання. До участі в акції долучились Розумівський старостинський округ, вимушені переселенці, працівники культури, діти, котрі розвісили  дзвіночки на гілках дерев біля будинку культури.

-          








субота, 1 червня 2024 р.

                                                Мирна країна - щаслива дитина!

          Святковою програмою «Мирна країна - щаслива дитина»  з різноманітними та креативними конкурсами, яскравими іграми відсвяткували Міжнародний день захисту дітей в Розумівці.  Діток привітали зі святом директор Розумівського сільського будинку культури Світлана Куценко, завідувачка філією «Музей історії села Розумівка» КУ «Олександрівський краєзнавчий музей» Анна Горобець та бібліотекар Розумівської філії КЗ «Центральна бібліотека» Любов Журба побажавши дітям тепла, посмішок, цікавих літніх канікул та незабутніх вражень. Діти приймали активну участь  в конкурсах, вікторинах, розвагах, квестах, які підготували працівники культури. За святковою програмою діти зробили селфі,  відбувся конкурс малюнків «Діти малюють майбутнє». І традиційно учасники свята на асфальті малювали малюнки на тему миру та добра.   

        Святкова програма «Мирна країна - щаслива дитина»  завершилася  смакуванням козацької каші.