четвер, 29 серпня 2024 р.

                          День пам'яті захисників України – згадаймо кожного,

хто загинув за її Незалежність, суверенітет і територіальну

цілісність України.

     Сьогодні, 29 серпня в Україні вшановують всіх захисників, які загинули, обороняючи країну від російських окупантів. День пам'яті загиблих захисників держава започаткувала у 2019 році, встановивши дату 29 серпня – день трагедії під Іловайськом. 29 серпня ми згадуємо не лише тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а й десятки тисяч полеглих захисників і захисниць України в сучасній російсько-українській війні від 2014 року.

    Саме 29 серпня 2014 року стався один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом. Коли українські військові колонами виходили «зеленим коридором», росіяни порушили домовленості та розстріляли їх. За даними унаслідок підступності росіян українська армія втратила загиблими 366 воїнів, 429 отримали поранення, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.  Українські військові частини і добровільні батальйони, взяті в котел, були розстріляні при виході з оточення. Смертельний для наших захисників  «зелений коридор» пролягав через поля із соняшниками, які вже дозрівали. І саме під цими соняхами сотні Захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя за незалежність нашої країни. 

      Україна щодня пам'ятає воїнів, які віддали своє життя за її волю та незалежність. Але 29 серпня - день  гідного вшанування їхньої пам'яті. День, коли кожен українець може подякувати загиблим захисникам, схиливши голову під час хвилини мовчання. Світла пам'ять і вічна шана, доземний уклін Героям, що віддали своє життя за нашу свободу, за рідну Україну!

 


 

 

четвер, 22 серпня 2024 р.

                       Незалежній Україні – наша шана нині і навік!

      День Незалежності України – це одне з найважливіших свят для українців. Це свято особливе, як унікальні ті події, що відбувалися у 1991 році. У цьому році нашій прекрасній, волелюбній, незалежній державі виповнюється 33 роки. У кожного з нас одна спільна мрія - Мир на нашій рідній землі. 

       З нагоди Дня Прапора і Дня Незалежності України в бібліотеці створена книжкова виставка-панорама «Україна Незалежна: сторінки історії», на якій наголошено на вагоме значення свят Державного прапора та Незалежності України. Представлено видання, що висвітлюють історичні й культурні аспекти становлення України, особливості національної символіки, визначні події та постаті у боротьбі за незалежність нашої держави, нинішнє героїчне протистояння російській агресії.






                                        З Днем Незалежності, рідна країно!

Зі святом, сильна, вільна, незламна, непереможна націє!

         В селі Розумівка в сільському будинку культури напередодні Дня Прапора і Дня Незалежності України відбувся патріотичний концерт в якому брали участь аматори та працівники КЗ «Центр культури та дозвілля» Олександрівської селищної ради, аматори Розумівського сільського будинку культури. З державними святами України жителів і гостей сіл Розумівка та Миколаївка привітав  староста Микола Христенко. Побажав нашим фронтовим захисникам воїнам ЗСУ, які доблесно відстоюють кордони, захищають незалежність та суверенітет  України, скорішого повернення з Перемогою до рідних та рідного краю. Ми віримо в нашу Перемогу,  в наших воїнів, в наших захисників, в силу нашого духу. Низько вклоняємося сьогодні і щодня нашим захисникам. Завдяки їм ми знаємо, що в нашої країни існує минуле, що у нас є майбутнє, а наш народ  має своїх героїв! Загальною хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять всіх, хто віддав своє життя через вторгнення російської федерації в Україну!











четвер, 1 серпня 2024 р.

                              БібліоКраєзнавча світлиця розповідає!

Щедро плодоносив фруктовий сад та овочі з поля

 в селі Розумівка!

       Садову бригаду, яка була створена у 1949 році очолив перший бригадир та засновник Коломієць Василь. З початку в бригаді був лише посадковий садок в якому росли плодові дерева, в основному молоді яблуні.  На роботу приймали лише чоловіків, які доглядали за садом та збирали врожай яблук, перевозили їх до підвалу де знаходився прес для переробки на сік. Далі за допомогою запряжених коней, які ходили по кругу, працював прес та вижимався сік. Вижатий сік одну частину продавав продавець Голинський Яків Григорович в магазині,  а з іншого робили вино та зберігали в дубових бочках. Згодом вино теж продавалося в магазині по 25 копійок за стакан. Прибуток йшов на потреби в колгосп. Продовжив роботу в садо-огородній бригаді у 1960 році бригадир Безлюдько Михайло Оксентійович. Поряд з садком поле розширили для овочевих культур. З теплиць на поле висаджували рівними рядами розсади помідорів, ранньої та пізньої капусти. Вирощене поставляли для потреб у державу а решту відправляли для переробки якісної консервації, спілі яблука в сітроцех до райцентра Олександрівки. Садо-огородня бригада функціонувала до 1990 року. Працювали бригадирами також Яценко Іван Григорович, Бульбак Тетяна Василівна та Голинський Федір Андріянович.   

       В ланці працювали жителі сіл Розумівка та Миколаївка.  Куткові «Шляхівці», «Прапорці», «Вершинські» та інші (так називали по сільському працівниць):

Голинська Мотря Олексіївна

Голинська Тетяна Наумівна

Бурлака Ліда

Вовченко Олена Павлівна

Дзюба Параска Савейлівна

Кулібаба Ганна Данилівна

Красюк Евдокія Олексіївна

Кривенко Галина Олександрівна

Коломієць Катерина Павлівна

Красюк Олександра Григорівна

КуценкоЗінаїда

Зеленько Явдоха Амбросівна

Лисенко Марія Василівна

Лисенко Мотря Федорівна

Поліщук Катерина Андріївна

Мошуренко Марія Василівна

Мошуренко Галина Іванівна

Сметана Мотря Іванівна

Романович Фросина Полікарпівна

Усинська Ольга

Яценко Віра Антонівна

Яценко Марія Матвіївна та інші.

 

    Фото з приватного архіву Голинської Л.Ф. та Кривенко О.І.

                           Записано зі слів Мошуренко Ольги Юхимівни

       У кожного з вас є можливість додавати свою інформацію та світлини у коментарях.  Ми безмежно вдячні за плідну співпрацю.