понеділок, 30 вересня 2024 р.

1 жовтня День захисників і захисниць України 2024 День козацтва Відеоогл...

За нашу рідну Україну,

Що зберегли за всі віки -

Низький уклін і тричі «СЛАВА!»

Українські захисники!!!      

                                                    Автор Василь Стасюк 

         1 жовтня - визначна дата для всіх українців, бо  ми в цей день святкуємо одразу декілька свят.  День Захисників і Захисниць, День Українського козацтва та християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вважали Покрову своєю покровителькою, яка оберігає й оборонців сьогодення. В кожному з цих свят криється сильний, незламний дух української нації. Боротьба за незалежність у нас в крові, адже скільки поколінь не скорилися ворогу, ані в добу Козаччини, ані в часи Української революції. І сьогодні ми вистоїмо і ПЕРЕМОЖЕМО !!!

Слава Україні! Героям Слава!




                        Виставка «Праця людини – окраса і слава, праця людини – безсмертя її»

У приміщенні Розумівського сільського будинку культури КЗ «Центр культури та дозвілля» в рамках Дня села відбулася виставка, названа словами видатного українського поета Василя Симоненка «Праця людини – окраса і слава, праця людини – безсмертя її».
Виставка організована Анною Горобець, завідувачкою філії «Музей історії села Розумівка» КУ «Олександрівський краєзнавчий музей» та Любов’ю Журбою, бібліотекаркою Розумівської філії КЗ «Центральна бібліотека», які тривалий час займаються етнографічними дослідженнями в Розумівці. Виставка розпочала свою роботу з невеликої презентації, як захід, приурочений до Дня села. До експозиції виставки ввійшли предмети старовини, зібрані за останній рік завідувачкою філії «Музей історії села Розумівка» КУ «Олександрійський краєзнавчий музей» Анною Горобець з метою відновлення історичної пам`яті українців, популяризації національної культури. Ці предмети у найближчому майбутньому опиняться в етнографічному залі музею.
На виставці були представлені платки, вишиті рушники ХІХ та ХХ століть, розумівський традиційний одяг, предмети побуту, вишиті картини, посуд. На виставці були облаштовані селфі-зони. Стародавній одяг, зокрема свита, передані музею Ніною Можаєвою. Тимчасово експонувалися роботи сільських майстринь Ольги Кривенко вишиті хрестиком «Чудо дача», «Тиха осінь», «Два веселих Гусі», Любов Зубкової вишиті бісером «Гай», «Млин», «Осінь», «Соняхи», «Святий вечір», Інни Задорожної вишиті бісером картини «Син», «Кохання». Серед сільських майстринь особливу увагу відвідувачів привернули роботи вишиті хрестиком юного майстра Станіслава Лисенка «Слава Україні!», «Квіти сонця», «Бичок», «Гавчик» і «Кмітливий котик». Також особливу увагу та зацікавленість справили на гостей та жителів декор біля картин з овочів, фруктів та квітів вирощених власноруч сім’єю Вовченків. Також були презентовані етнографічні та краєзнавчі книги. На глядачів виставки велике враження справили книга громадської організації «Баба Єлька» «Смачна Кропивниччина», твори Василя Білошапки, видання Миколи Коломійця «Заховалась під крилом діброви…», Олександра Терещенка «Чумацькі пісні перед степового Правобережжя», Василя Мошуренка «Шедеври». Гостями й учасниками заходу стали жителі села Розумівка та Миколаївка, КЗ «Центр культури та дозвілля» з селища Олександрівка, Розумівський заклад дошкільної освіти «Сонечко».














понеділок, 23 вересня 2024 р.

                                                     Ми хочемо у мирі жити!

         21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру. Для нашої держави Україна – це свято набуло особливого змісту. Після 24 лютого 2022 року світ українців назавжди змінився. Ми відчули на собі те, про що багато хто раніше не замислювався.  Тепер ми знаємо точно, що найбільше у світі щастя – це мир, мир у сім’ях, у серцях, у нашій рідній Україні! Велике щастя коли люди живуть дружно та спокійно, працюють, навчаються, коли не лунає «повітряна тривога», а земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.  З нагоди Міжнародного дня Миру у Розумівській бібліотеці оформлена виставка «Хай буде мир віднині і повік». На уроці мужності «Нам потрібне мирне небо» ми розповідали про наших земляків, воїнів ЗСУ, які служить та охороняють кордони України, життєвий та бойовий шлях українських героїв. Переглянули документальний фільм «Не дамо піти у забуття». Запросили запрошених  на  арт-акцію «Ми за мир!» та майстер-клас «Голуб миру від краю до краю чорні хмари крилом розганяє» де всі разом виготовляли із паперу голубів.  Адже голуб – символ добра, миру, надії у перемогу та символ пам’яті дітей, які загинули внаслідок війни.  Бажаємо всім миру, світлих надій, упевненості у завтрашньому дні та довгих мирних років життя. Українці – сильна й непереможна нація, тепер про це знає увесь світ. Ми не маємо права здаватися, бо правда на нашому боці!







неділя, 22 вересня 2024 р.

                                          Казковий світ Василя Сухомлинського

     З нагоди відзначення 106-ої  від дня народження В. О. Сухомлинського та з метою увічнення пам'яті видатного українського педагога-гуманіста у бібліотеці відбувся бібліотечний урок доброти «Мудра людина із щирим серцем» для найменших читайликів. Бібліотекар ознайомила  з життєвим та творчим шляхом видатного вчителя та письменника, закликала звернути увагу на виставку книжок В.Сухомлинського «Насамперед – учитель». Адже, кожна  казка, кожне оповідання – розповідають читачам про неповторну красу природи, чуйність у взаєминах між людьми, магічну силу доброти, пробуджують  бажання захистити слабшого, допомогти старшим. Бібліотекар розповіла присутнім, що Василь Сухомлинський дуже любив дітей. Навчав їх, а ще писав для них багато-багато оповідань, казок: про ласкаве сонечко і м’яку зелену травичку, про працелюбних мурашок і веселого метелика, про зайчика-хвалька та голосистого півника, про ласкаві мамині руки і добру бабусю. Він писав про доброту, бо сам був доброю людиною і дуже хотів, щоби діти виросли добрими і чуйними, працьовитими, щоб любили тата і маму, рідну домівку, нашу Батьківщину з широкими луками, зеленими садами, безмежними ланами.




вівторок, 17 вересня 2024 р.

                  Інформаційний вісник «Правова абетка усиновлення»

Усиновлення дитини громадянами України, зміна її прізвища, ім'я та по батькові

       У разі коли усиновлена дитина тимчасово переміщена (евакуйована) за межі України під час введення на території України надзвичайного або воєнного стану, усиновлювачі зобов’язані забрати дитину в присутності посадової особи консульської установи України після пред’явлення документів, перелік яких визначений пунктом 82-2 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 року № 905 (із змінами від 24 травня 2022 року). За фактом передання усиновленої дитини усиновлювачам посадовою особою консульської установи України у присутності усиновлювачів складається акт про передання усиновленої дитини, в якому зазначається факт прийняття дитини усиновлювачами, особа, яка здійснювала догляд за дитиною до її передання усиновлювачам, посадова особа консульської установи України, в присутності якої здійснювалося передання дитини, особа усиновлювачів, їх підписи, реквізити рішення суду про усиновлення дитини, дата та місце передання дитини усиновлювачам.

                           Хто підлягає усиновленню?

      Облік дітей, які можуть бути усиновлені, здійснюється службами у справах дітей районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад за місцем походження дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, уповноваженим органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань дітей, службами у справах дітей обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та Нацсоцслужбою.

                                 Хто може усиновити дитину?

        Відповідно до статті 207 Сімейного Кодексу України усиновленням є прийняття у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадків, коли усиновлення здійснюється громадянином України дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України, або якщо усиновлювач не є громадянином України чи усиновлення дитини, яка є громадянином України здійснюється іноземцем.

          Порядок взяття на облік кандидатів в усиновлювачі

      Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання дитини. Заяву повинно бути написано в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчено ним.

                      До заяви додаються такі документи:

копія паспорта; довідка про заробітну плату за останні 6 місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органом Державної Фіскальної Служби. У разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід; копія свідоцтва про шлюб (якщо заявники перебувають у шлюбі); висновок про стан здоров'я кожного заявника; засвідчена нотаріально письмова згода 2-го з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством; довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органом внутрішніх справ за місцем проживання заявника; копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

       В умовах воєнного стану, усиновлення дітей, які перебувають на території України, можливе лише в тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України. Діти, які залишились сиротами внаслідок воєнного конфлікту та ще не перебувають на обліку з усиновлення, не можуть бути усиновленими.

                 Порядок звернення до суду про усиновлення дитини.

       Відповідно до ст. 310 ЦПК України, заява про усиновлення дитини або повнолітньої особи, яка не має матері, батька або була позбавлена їхнього піклування, подається до суду за місцем їх проживання. Після отримання висновку заявники звертаються до місцевого суду із позовною заявою про усиновлення із доданими до неї документами:

копії паспорту; копії свідоцтва про одруження; копії свідоцтва про народження дитини; характеристика на заявника з місця роботи; довідка про доходи; характеристика на дитину з навчального закладу; висновок служби у справах дітей про можливість бути усиновлювачем; довідка про відсутність судимостей; довідка про стан здоров'я; довідка про реєстрацію за місцем проживання; квитанція про сплату судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на 01.01.2024 рік це складає 605 грн 60 коп.; копії заяв.

           Заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім’я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім’я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, місце проживання дитини, відомості про стан здоров’я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір’ю або батьком дитини. Суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров'я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров'я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.

                                                              Будьмо толерантними!

Мета: вчити «творити» добро через добрі справи, оволодівати мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги; розвивати уявлення про такі поняття моралі, як доброта, чуйність, уважність, доброзичливість, співчуття; виховувати толерантне ставлення до людей-інвалідів, доброзичливе відношення, вміння співчувати людині, бажання прийти на допомогу та робити (хоч ненадовго) їх щасливими.

Б

понеділок, 9 вересня 2024 р.

                   І завжди будеш ти світить над цілим Всесвітом, Тарасе!

   Чимало наших співвітчизників прославили імʼя України своєю творчою працею як у рідній землі, так і по всьому світу. Та є серед українців постать, велич якої не може поміститися у рамки національного буття – постать світового, планетарного масштабу, яка є скарбом усієї людської цивілізації. Його називають пророком, ім’я якому – Тарас…

    В рамках конкурсу «Бібліотекар: майстерність без меж – 2024» Розумівська філія КЗ «Центральна бібліотека» представляє літературно-поетичний вернісаж «Слово Тараса об’єднує Україну». Поезію Тараса Шевченка читають і, зовсім юні і поважні, сивочолі. Поетичний вернісаж об’єднав різні покоління. Вірш Т.Г.Шевченка «Не завидуй багатому...» декламує Джоган М.М.




 

неділя, 1 вересня 2024 р.

                         День пам'яті захисників України – згадаймо кожного,

хто загинув за її Незалежність, суверенітет і територіальну

цілісність України.

     29 серпня до дня пам'яті Захисників України, працівники культури, працівники Розумівського старостату вшанувували пам’ять воїнів, які загинули в боротьбі за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність України хвилиною мовчання та покладанням квітів на розумівському кладовищі. На тимчасовій алеї новітніх героїв в центрі села,  віддавали шану Джогану Дмитру Валерійовичу, Скрипніченку Василю Івановичу та Христенку Олександру Вікторовичу. Також було покладено квіти до могили отамана Чорного Ворона та його побратимів героїв-холодноярців  1917-1921 років та до пам’ятного знака видатного діяча доби  УНР Юрія Горліса Горського.