вівторок, 28 січня 2025 р.

                                                         День пам’яті героїв Крут

 Історична правда «Крути – невгасимий вогонь української волі»

           Сьогодні в Україні відзначають 107 річницю бою під Крутами. З нагоди цієї пам’ятної дати Розумівська філія презентує виставку-реквієм «Мужність залишається у віках». Ця героїчна й водночас трагічна сторінка кров’ю вписана в історію українського визвольного руху. 29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче обстоюючи право українського народу жити у власній державі. Бій тривав упродовж п’яти годин. У полон було захоплено, а потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним. Як і майже сторіччя тому, молоді люди, які мріяли жити й творити задля щасливого майбутнього України, сьогодні самовіддано захищають свою державу від сусідньої держави-агресора на охопленому вогнем війни сході країни.

       Тож не зрадьмо пам’ять УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇВ, аби бути гідними їхньої великої жертви!

Слава Україні!

Героям Слава!



                                          Прапор миру, єдності і волі!

 28 січня – День затвердження Державного Прапора України.

          Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі. 28 січня, 33 роки тому, Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним Прапором України. Сьогодні прапор – з нашими військовими на їхніх плечових шевронах, у рюкзаках та на бойових позиціях. Вони бережно підписують його своїми позивними побратимам на пам’ять. Український блакитно-жовтий стяг сьогодні гордо підноситься на територіях нашої країни, де мужні воїни боронять українську землю, відстоюють державну цілісність та суверенітет. Кольори нашого прапору зараз майоріють по всьому світі! Віримо в Україну!

Пишаємось, Єднаємось, Перемагаємо!

Слава Україні! Слава нашим Героям!



четвер, 23 січня 2025 р.

                                                          Важливо! Батькам!!!

На зображенні може бути: 1 особа

Tainka Dubrovska додала нову світлину до альбому Нелюди.

Зараз всі ліцеї, школи і гімназії просять батьків пояснювати дітям, що рашисти можуть використати їх для терактів, наводки і підпалів військових авто.
В Києві був випадок, коли вороги завербували сина Воїна ЗСУ.
Вони вміють чинити психологічний тиск супер-рівня. Купувати людей обіцянками.
Школами поширюються такі +- звернення до батьків.
Це необхідно зараз проговорювати в різних формах знов і знов..
🟢Шановні батьки!
‼️Набули поширення випадки втягення дітей у вчиненні терористичних актів, пов'язаних з підпалами транспортних засобів, приміщень територіальних центрів комплектування, обладнання, яке обслуговує об'єкти залізничного сполучення, відділень АТ "Укрпошта".
❗️Виникає занепокоєння те, що понад 70% дітей, залучених до вчинення цих правопорушень не досягли 16-річного віку.
🟢Саме тому адміністрація ліцею підготували вам низку рекомендацій як убезпечити дітей від протиправних дій.
⚠️Зловмисники можуть використовувати дітей для виконання незаконних завдань, таких як:
✔️ передача інформації про критичну інфраструктуру,
✔️ підпали чи пошкодження майна,
✔️ поширення провокаційного контенту.
💡 Поради для батьків:
📍 Говоріть з дітьми про реальні випадки правопорушень та їхні наслідки.
📍 Пояснюйте, як розпізнати підозрілі сайти чи канали в месенджерах.
📍 Домовляйтеся, що діти завжди звертатимуться до вас, якщо отримають небезпечну пропозицію.
📍 Розвивайте критичне мислення та навчайте уникати «легких заробітків».
✅️Важливо будувати довірливі стосунки з дітьми, цікавитися їхнім дозвіллям та спілкуванням, пояснювати, що будь-які протиправні дії – це не гра, а серйозні порушення із реальними наслідками
✅️Батькам слід бути уважними до оточення дитини, заохочувати її до справедливості, чесності та корисних занять.
👨‍👩‍👧‍👦 Ваш приклад та підтримка – найкращий спосіб захистити дітей від небезпек!

вівторок, 21 січня 2025 р.

                  Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна!

Соборність – це….

….єдність, неподільність усіх територій України, духовна єдність українців, які проживають на території України а також єдність усіх громадян України незалежно від національності та віросповідання, спрямована на утвердження справжнього суверенітету і незалежності України, побудову процвітаючої демократичної національної держави (стаття 6 Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичної»).

    День Соборності України — державне свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році на Софійському майдані в Києві. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців. Сьогодні українцям знову приходиться боротися за свою єдність, захищати цілісність і суверенітет рідної країни.

   До Дня Соборності України підготовлено книжкову виставку «Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна». До уваги користувачів пропонується добірка різноманітної літератури, яка стосується даної тематики. На виставці представлено документи з фондів Розумівської філії КЗ «Центральна бібліотека».