понеділок, 4 липня 2022 р.

 Книги, які ви повинні прочитати – це обов'язкове читання кожного читача

До вашої уваги книга «Ми ще повернемось!» автор Юрій Горліс-Горский, видавництво історичний клуб «Холодний Яр.», яка видана в 2012 році та варто прочитати. Цього ж року 2012-му засновник та президент Історичного клубу «Холодний Яр», український громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії визвольної боротьби українського народу першої половини XX століття, член Національних спілок журналістів (1995) та письменників (1998) України,  академік Академії наук вищої освіти України (23.12.2013) Роман Коваль презентував книги на  патріотичному альянсі «І повіє огонь новий з Холодного Яру…» в сільській бібліотеці, та були подаровані з побажаннями та автографом від Романа Коваля. Книги Романа Коваля не лише на роздуми наштовхують нас, вони заставляють переосмислити минуле по-новому, а в більшості випадків відкривають факти, про які зовсім ми не знали. Низький уклін тим людям, в тому числі і пану Роману, що невтомно вишукують, відкривають і доносять до нас невідомі факти нашої історії, розповідають нам про видатних українців, про яких не знали чи знали викривлену правду.

 

-         За п’ять років на фронтах довелося розрубати в бою череп не одному німцеві, мадярові, москалеві, але що можна підняти шаблю на ворога, який уже кинув зброю, що ворог лише мертвий перестає бути ворогом – з цим я погодився лише тепер, на цьому клаптеві української землі, який треба було відстояти або загинути….. –Юрий Горліс-Горский.

    Книга «Ми ще повернемось!» - це спогади Юрія Городянина (Горліса-Горського), поручника Армії УНР, ад'ютанта 1-го (основного) куреня полку гайдамаків Холодного Яру в 1919 - 1920 pp., організатора українського підпілля на Поділлі в 1922 - 1924 pp., політичного в'язня російських тюрем та психіатричних лікарень. Окрім спогадів про Визвольну боротьбу, у книжці вміщено поезії Юрія Горліса-Горського, повість «Отаман Хмара» документи, які стосуються його перебування в Армії УНР та в Карпатській Україні 1938 -1939 року, листування, передмови і післямови його видань тощо. Події відбуваються в Києві, Львові, Бессарабії, Лемківщині, Придністров'ї, Поволжі, на Дону і Кубані, в Австрії, Єгипті, Німеччині, Польщі, Румунії, Туреччині, Сирії, Фінляндії, Франції, Югославії та на території сучасних Вінницької, Закарпатської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Харківської і Черкаської областей України.

 







Немає коментарів:

Дописати коментар